Аналіз вартості вторинної нерухомості у Києві

Аналіз вартості вторинної нерухомості у Києві

ВАРТІСТЬ КВАРТИР У КИЄВІ – ДИНАМІКА 2021

Вартість квартир на вторинному ринку житла столиці у першому півріччі зросла на 5,1%, підрахували у консалтинговій компанії City Development Solutions. Якщо порівнювати ціни за травень 2021 року із травнем минулого року, то вони змінилися на 12,6% — $1809 проти $1606.
У червні найдорожче житло продається у Печерському районі – медіанна ціна там $2806 за кв. м, наводять дані Flatfy (сервіс пошуку квартир на вторинному ринку від Lun). За ним, за вартістю, слідує Шевченківський район — $1911 і Голосіївський — $1711. Найдешевше житло у Києві в Деснянському районі — $977.

У City Development Solutions наводять свої цифри за червень 2021 року: середня ціна у Печерському районі – $2250, у Шевченківському – $1580 за кв. м.
Кількість квартир, виставлених на продаж, знижується

Незважаючи на подорожчання житла, кількість виставлених на продаж квартир скоротилася з 40 000 у травні до 30 000 у червні, підрахували у City Development Solutions.

Чому зростають ціни?

Ціни на вторинному ринку зазвичай формують ліквідні квартири – 1-кому. та 2-кім. житло площею 35–50 кв. м, розповідає LIGA.net Юрій Піта, президент Асоціації спеціалістів з нерухомості України. “Інша причина – інфляція, з початку року за офіційними даними вона перевищила 9%”, – каже аналітик.
Традиційно на вторинний ринок впливають і ціни на первинному ринку, які з початку року зросли у гривні на 9,1%, а у доларах – на 12,8%. Після того, як будинки введені в експлуатацію, частина квартир у них перепродається на вторинному ринку, що також впливає на зростання середнього показника ринку.

Що буде із цінами до кінця року?

Ціни на вторинному ринку продовжать зростати невеликими темпами з другої половини серпня до середини грудня 2021-го, каже Піта. Тож до кінця року житло на вторинному ринку може подорожчати ще на 3-5%, каже аналітик.